Skip to main content
 
 

OKOLIE | TURISTIKA | STREDISKÁ | ATRAKCIE | KULTÚRA

Vzdelávacie centrum a centrum pre regeneráciu pracovnej sily / RZ Crocus je v každom ročnom období niečím zaujímavý a poskytuje dobré podmienky pre turistiku, rekreačný šport, výlety za kultúrnymi a historickými pamiatkami alebo jednoducho oddych a relax v krásnom tichom a kľudnom horskom prostredí.

PRÍRODA A TURISTIKA

Kežmarské Žľaby ležia na úpätí Belianskych Tatier, ktoré prepojením cez Kopské sedlo (1 748 n.v.) sú súčasťou Vysokých Tatier. Hlavný hrebeň je dlhý 14 km a v okolitom pohorí ponúka pozoruhodné krasové javy, z ktorých najznámejšia je Belianska jaskyňa a pestré vápnomilné rastlinné spoločenstvá.

BELIANSKE TATRY

PRÍRODA

Pohorie tvorí výrazný 14 km dlhý vápencový hrebeň, tiahnuci sa vo východno-západnom smere, ležiaci takmer kolmo na hlavný hrebeň Vysokých Tatier.
„Bod dotyku„ týchto geologicky odlišných horstiev je turisticky sprístupnené Kopské sedlo. Činnosť ľadovcov z pôvodného zaľadnenia Tatier Belianske Tatry takmer nepoznačila. Nenájdeme tu pre susedné horstvo tak charakteristické morény, skalné prahy, terasy, či mohutné rázsochy. Pozornosť však upúta krása vápencových a dolomitových stien so strmými trávnatými svahmi a bohatou vegetáciou. K dominantám výraznej západnej časti hlavného hrebeňa (po Široké sedlo) patrí Ždiarska vidla. Najvyšší vrchol Havran (2151,5 m) je podobne ako ostatné vrcholy turisticky nesprístupnený.
Pohorie je významnou krasovou oblasťou. Z množstva jaskýň je turisticky sprístupnená Belianska jaskyňa nad osadou Tatranská Kotlina. Z osady je vhodný prístup aj k jedinej horskej chate v Belianskych Tatrách, chate Plesnivec (1290 m) pod Bujačím vrchom.
Pohorie nezdobí žiadne pleso, no napriek tomu je považované za najkrajšiu a prírodne najbohatšiu časť Tatier. Výživné vápenaté pôdy tu na rozdiel od Vysokých Tatier ponúkajú oveľa rozmanitejšiu kvetenu. Za všetky druhy spomeňme najtypickejší kvet - plesnivec alpínsky (Leontopodium alpinum).
Prvými návštevníkmi pohoria boli pravdepodobne pastieri oviec (14. storočie). Od 17. storočia sa v tejto oblasti pálilo drevené uhlie a dolovali sa medené a iné rudy. !Prístup na veľkú časť územia Belianskych Tatier je od r. 1978 Správou TANAPu uzavretý! Hlavným dôvodom je ochrana vzácnych druhov flóry a fauny i prírodného prostredia tejto časti národného parku. Turisticky sprístupnené sú iba okrajové doliny Zadné Meďodoly, Predné Meďodoly a Dolina Siedmich prameňov. Od r. 1993 je sprístupnený náučný chodník Monkovou dolinou, ktorý spája rázovitú obec Ždiar so Širokým sedlom a Kopským sedlom.

Belianska jaskyňa

PRÍRODA

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej sintrovej výplne. Hoci záujem o prírodné pozoruhodnosti jaskyne pretrváva už 125 rokov, zákonitosti jej vytvárania sa doteraz úplne neobjasnili.

Prehliadkový okruh má dĺžku 1370 m s prevýšením 125 m, na trase je 874 schodov. Pobyt v jaskyni trvá asi 70 min. Teplota v jaskyni sa pohybuje od 5 do 6,3°C.

Jaskyňa bola objavená začiatkom 18. storočia aj keď sa predpokladá, že bola používaná už pravekými ľuďmi. Oficiálne otvorená bola v roku 1884 a elektricky osvetlená v roku 1896.

V jaskyni sa zistilo 7 druhov netopierov. Dominantný je netopier obyčajný (Myotis myotis). Zriedkavejšie sa vyskytujú netopier fúzatý (Myotis mystacinus), netopier Brandtov (Myotis brandtii) a netopier brvitý (Myotis emarginatus).

Zelené pleso

PRÍRODA

Zelené pleso je jedným z najromantickejších plies vo Vysokých Tatrách. Toto ľadovcové jazierko ležiace vo výške 1551 m n. m. dostalo pomenovanie vďaka prameňom, ktoré vyvierajú na jeho dne a spôsobujú zelené škvrny. Avšak zaujímavejší je variant starodávnej povesti, podľa ktorej z Jastrabej veže doň spadol oslnivý zelený drahokam.

Ak by ste hľadali na mape, zamierte prstom do východnej časti Vysokých Tatier, do Doliny Bielej vody kežmarskej, Doliny Zeleného plesa. Vďaka maximálnej hĺbke 4,5 m z blízkosti brehu dovidíte až na dno tohto morénového plesa. Svojou rozlohou 1,78 ha síce nepatrí medzi najväčšie plesá, ale rozhodne je jedno z najkrajších.

Toto do tyrkysova sfarbené pleso je obľúbenou cieľovou destináciou nielen skúsených turistov, lyžiarov, cyklistov, ale aj rodín s väčšími deťmi či aktívnych seniorov. Aj tak sa však odporúča dobrá kondička, nakoľko turistika s prevýšením 855 metrov po žltom turistickom chodníku je len stredne náročná, avšak pomerne zdĺhavá.

Tatranská Lomnica

PRÍRODA

Objavte čaro Tatranskej Lomnice, kde každý moment je plný neopakovateľných zážitkov! Vydajte sa na dobrodružstvo do srdca Vysokých Tatier, kde majestátny Lomnický štít ponúka dychberúce výhľady. Turistické stredisko, Tatrasnká Lomnica, je bohaté na históriu a tradície, ktoré láka návštevníkov po celý rok. Čakajú na vás prvotriedne služby a nezabudnuteľné chvíle, či už preferujete letné túry, zimné lyžovanie, alebo relax v krásnom prostredí. Príďte a presvedčte sa sami, že Tatranská Lomnica je skutočným klenotom našich hôr!

Skalnaté pleso

PRÍRODA

Vaše miesto oddychu
Termálne kúpalisko Vrbov – miesto, kde môžete zregenerovať svoje telo po náročnom dni. Posilnite svoju imunitu v našich termálnych bazénoch s geotermálnou vodou s obsahom minerálnych látok dôležitých pre ľudský organizmus. V areáli sa nachádza 9 bazénov, z toho sú 3 detské. Počas zimnej sezóny je k dispozícii kúpanie v 4 bazénoch s geotermálnou aj čírou vodou. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 26°C do 38°C.

Ľudské telo ako každý organizmus na zemi potrebuje zregenerovať svoje vitálne funkcie. U nás tak môžete urobiť ihneď, napríklad v dvoch sedacích bazénoch s prúdmi tečúcej vody a príjemnou teplotou až 38°C alebo v prieplavovom bazéne s masážnymi tryskami s teplotou 32°C, ktoré dokonale rozmasírujú stuhnuté svalstvo. Plavci ocenia 35 m plavecký bazén s teplotou 28°C. K dispozícii v areáli Thermal park Vrbov nájdete aj thajské masáže a chutné občerstvenie v bare i reštaurácii.

Veľká Svišťovka

PRÍRODA

Veľká Svišťovka je najvýchodnejší a vďaka lanovke na Skalnaté pleso asi aj turisticky najľahšie prístupný vysokotatranský vrchol. Slovo vrchol môže byť pre niekoho možno až príliš ambiciózne, keďže ide iba o vyvýšeninu v rázsoche, vybiehajúcej na východ z Malého Kežmarského štítu. Od neďalekého sedla pod Svišťovkou, kadiaľ vedie Tatranská magistrála, je to len kúsok po skalnato-trávnatom teréne. Odstup Veľkej Svišťovky od Tatier spolu s jej nadmorskou výškou presahujúcou 2000 m a umožňuje nádherné výhľady do okolia, ktoré určite stoja za pár krokov navyše.

ATRAKCIE A KULTÚRA

Veľmi zaujímavé sú prehliadky kultúrnych a historických pamiatok v blízkych mestách – Veľmi zaujímavé sú prehliadky kultúrnych a historických pamiatok v blízkych mestách – Spišská Belá, Strážky, Levoča, Kežmarok, Červený Kláštor, návšteva múzeí v Tatr.Lomnici, Spišskej Belej a dreveného kostolíka na Javorine.

Golfový areál Black Store

STREDISKO

Na začiatku príbehu golfového areálu Black Stork bola prvá golfová skúsenosť Ing. Jiřího Hrušku, ktorý bol v roku 1984 pri podpisovaní vládnej dohody s Ruhrgazom v Západnom Nemecku. „Dokument sa pripravoval na golfovom ihrisku a vtedy som sa prvý raz stretol s touto ušľachtilou hrou. Zapáčila sa mi. Môj obchodný partner hral a ja som mu nosil palice,“ spomína prezident Lomnického golfového klubu Ing. Jiří Hruška a zakladateľ golfového rezortu.

V snahe dať Tatrám niečo navyše rozhodol sa vybudovať pod nimi golfové ihrisko. Nadšenie pre vec pomohlo zvládnuť náročné časy sceľovania a vykupovania pozemkov v okolí Veľkej Lomnice.môže podariť, postu Aj keď okolie iniciatíve Jiřího Hrušku nie vždy verilo, dôležité bolo, že pochopenie našiel u úspešného spoluinvestora. Odvaha a viera, že sa to pne začali meniť sny na realitu. Golf sa do Tatier vrátil v roku 1999 na prvej cvičnej lúke. O rok neskôr bolo na svete prírodné 9-jamkové golfové ihrisko, o ďalšie štyri roky pribudlo kryté odpalisko. To už boli ale veci rozbehnuté tak, že o ďalších 6 rokov bolo na svete 18-jamkové ihrisko s novým hotelom a fantastickým zázemím pre všetkých milovníkov golfu pod Vysokými Tatrami. Neskôr prišla ďalšia deviatka. Zárukou kvality ihriska je dohľad pri výstavbe známeho rakúskeho dizajnéra Hansa Erhardta. V roku 2011 získalo golfové ihrisko prestížnu značku kvality A PGA Golf Course a stalo sa tak 19. ihriskom na svete s touto značkou.

A čo samotný čierny bocian, ktorý dal celému areálu meno? Príbeh s tým spojený pochádza z roku 2003. Na terase starej klubovne sedela koncom golfovej sezóny skupinka členov Lomnického golfového klubu. Vyhrievajúc sa v posledných jesenných lúčoch slnka skrsla v hlave jedného z relaxujúcich džentlmenov myšlienka zorganizovať seniorský golfový turnaj. V snahe dotiahnuť nápad do konca začali prítomní premýšľať nad vhodným názvom, ktorý by turnaj jednoznačne lokalizoval a odlíšil od konkurencie. Vtedy sa z obrovského množstva nápadov nenápadne vynoril čierny bocian. Tento vzácny prírodný druh sa vďaka neďalekým močiarom pravidelne objavuje na oblohe nad golfovým ihriskom. Jeho výskytu určite pomohli aj biozóny s močiarnymi a mokraďovitými spoločenstvami, ktoré sa vytýčili už pri výstavbe ihriska a do ktorých je vstup zakázaný. Vďaka súhre všetkých týchto priaznivých okolností sa z čierneho bociana stal prakticky už tradičný hostiteľ návštevníkov golfového rezortu, symbolicky nesúceho jeho meno. Pretože neostalo len pri nápade so seniorským turnajom...

Termálne kúpalisko Vrbov

STREDISKO

Skalnaté pleso leží v nadmorskej výške 1751 m.n.m. Pôvodne nazývané Lomnické pleso sa nachádza v Skalnatej doline pod južnými zrázmi Lomnického štítu. Jeho plocha sa uvádza podľa meraní z roku 1935 na 0,46 ha pri rozmeroch 119 x 58 metrov, ale podľa meraní z roku 1963 na 1,24 ha pri rozmeroch 212 x 85 metrov. Rôzne publikácie uvádzajú hĺbku plesa od 1,9 do 4,5 metra. Hlavne počas jari (vďaka topiacemu sa snehu) a leta (obdobie bohaté na atmosferické zrážky) býva naplnená vodou, ktorá občas preteká aj ponad hrádzu, ktorá bola vybudovaná v roku 1937. Tá mala zdvihnúť hladinu plesa, ktoré počas suchších letných a jesenných období takmer vysychá. Roku 1957 robili neúspešné pokusy o zacelenie priepustného jazerného dna. Klimatické činitele, ale najmä narušenie brehov ľudskými zásahmi, najmä pri výstavbe neďalekých budov, vyvolali postupujúce zanikanie plesa. Pleso narušili aj explózie počas stavebných prác neďaleko plesa, najmä pri výstavbe lanovky na Lomnický štít. Ďalšou nádejou na zacelenie „deravého“ dna plesa boli prieskumné merania, ktoré tu prevádzali hydrológovia v roku 2004.

AquaCity Poprad

STREDISKO

AquaCity Poprad je svetom zábavy, relaxu a oddychu. Súčasťou Aquaparku je 14 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogany a viac ako 350 vodných atrakcií. Voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja a privádza sa do areálu. Technologickým procesom sa z teploty 50°C ochladzuje na 36 až 38°C. Bazény majú antikorový povrch, aby sa minimalizovala potreba používania chlóru. Na jej dezinfekciu sa využíva UV žiarenie, čím je šetrná k pokožke i k očiam. Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvnému obehu, nervovej sústave a má aj priaznivé kozmetické účinky.

LYŽIARSKÉ STREDISKÁ

V zime je zasa možné využiť na lyžovanie blízke lyžiarske strediská napr. na Ždiari, v Bachledovej doline, Jezersku, alebo v Tatr. Lomnici, na Štrbskom a Skalnatom Plese, Hrebienku atď.

Tatranská Lomnica

Lyžiarské stredisko

Objavte čaro Tatranskej Lomnice, kde každý moment je plný neopakovateľných zážitkov! Vydajte sa na dobrodružstvo do srdca Vysokých Tatier, kde majestátny Lomnický štít ponúka dychberúce výhľady. Turistické stredisko, Tatrasnká Lomnica, je bohaté na históriu a tradície, ktoré láka návštevníkov po celý rok. Čakajú na vás prvotriedne služby a nezabudnuteľné chvíle, či už preferujete letné túry, zimné lyžovanie, alebo relax v krásnom prostredí. Príďte a presvedčte sa sami, že Tatranská Lomnica je skutočným klenotom našich hôr!

Hrebienok - St. Smokovec

Lyžiarske stredisko

Nadmorská výška: 1025 m - 1480 m

Lyžiarske stredisko charakteristické jednou z mála sánkarských dráh na Slovensku, v Starom Smokovci, rozdelené do dvoch areálov vhodné najmä pre rodiny s deťmi. Areály Hrebienok a Jakubova lúka sú od seba vzdialené len 600 m.

Lyžovať sa dá buď z Hrebienka do Starého Smokovca, v ponuke je jedna ľahká (modrá) zjazdovka s dĺžkou 2350 m bez technického zasnežovania a sánkarska dráha s večerným osvetlením s dĺžkou 2500 m. Prepravu na Hrebienok zabezpečuje pozemná lanovka s dĺýkou trate 1937 m a kapacitou 1600 osôb / hod. Obľúbenou atrakciou na Hrebienku je ľadová bazilika - Tatranský ľadový dóm, ktorý tu vyrastá každú zimu a ponúka fascinujúce pohľady na hru svetiel v ľadových sochách pod priesvitnou kopuľou kruhovitej miestnosti. Táto majestátna ľadová stavba, ktorá nemá na Slovensku obdobu, rozhodne stojí za návštevu.

Ďalšou variantou je lyžovažka priamo na Hrebienku na Jakubkovej lúke, tu sú dva lyžiarske vleky (dĺžka 853 a 70 m) s ľahkými (modrými) zjazdovkami. Tento miniareál je ideálny na výučbu lyžovania pre deti a začiatočníkov a nenáročnú rodinnú lyžovačku za nízke ceny. Pre vyznávačov bežeckého lyžovania sú v okolí strediska bežecké trasy.

V stredisku sú návštevníkom k dispozícii lyžiarska škola, ski servis a požičovňa športového vybavenia, ubytovanie, bufet pod Jakubovou lúkou, bufet a reštaurácia v hoteli Sorea na Hrebienku ev. v Bilíkovej chate (ďalšie možnosti stravovania priamo v Starom Smokovci) a platené parkovisko.

Greguska SKI

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko sa nachádza v Dolnom Smokovci Pod lesom v tichom prostredí Vysokých Tatier 10 km od Popradu.

Návštevníci strediska majú k dispozícii stredne náročnú zjazdovku o dĺžke 400 m s celkovým prevýšením 50 m.

Zjazdovka je mechanicky zasnežená a upravená počas celej lyžiarskej sezóny (od decembra do konca marca).

Na svoje si prídu menej skúsení lyžiari, začiatočníci i deti. Pre menej skúsených lyžiarov sú zabezpečené kurzy lyžovania.

Bezplatné parkovisko a WC je vzdialené len 20 metrov od vrcholovej stanice. V údolnej stanici si môžete v bufete s celodennou prevádzkou zakúpiť malé občerstvenie.

Prevádzka vlekov: denne od 9:00 hod. do 16:00 hod.

Strednica - Ždiar

Lyžiarske stredisko

Nachádza sa v malebnom prostredí Ždiaru priamo pod štítmi Belianskych Tatier. Strednica je jednou z najpopulárnejších lyžiarskych destinácií v regióne. Svojou bohatou ponukou zjazdoviek priláka návštevníkov všetkých vekových kategórií a lyžiarskych skúseností.

Strachan Ski centrum

Lyžiarske stredisko

Vychutnajte si jedinečnú lyžovačku v lone Spišskej Magury a Belianskych Tatier. Ideálne svahy v celkovej dĺžke 3,7 km sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Na svoje si prídu taktiež priaznivci bežeckého lyžovania – po hrebeni Spišskej Magury s dĺžkou tratí 13,5 km sa im naskytnú nezabudnuteľné výhľady.

Ski Bachledova

Lyžiarske stredisko

1. V Bachledke je príroda dostupná pre všetkých. Celé stredisko je bezbariérové. Od nástupu na kabínovú lanovku Bachledka, cez prechádzku Chodníkom korunami stromov, reštauráciu PANORAMA až po návrat lanovkou naspäť. Kabínová lanovka Bachledka Vám zabezpečí pohodlný výlet bez problémov s presunom pre rodiny s deťmi a kočiarmi, ale aj pre invalidné vozíky.

2. Postavili sme pre Vás kabínovú lanovku vedúcu z Bachledovej doliny na hrebeň Spišskej Magury. Vďaka nej sa vyveziete pohodlne a bezpečne za necelých 7 minút k Chodníku korunami stromov a k reštaurácii PANORAMA. Počas zimnej sezóny slúži aj pre lyžiarov, ktorý sa následne môžu rozhodnúť, ktorú dolinu zlyžujú.

3. Peší výstup na hrebeň Spišskej Magury je možný aj po lesnom turistickom chodníku z Bachledovej doliny, ale iba na vlastnú zodpovednosť. Bachledka aj Chodník korunami stromov sú v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Zvoľte prosím primerané vybavenie (vhodná obuv, vhodný odev, kondícia).

4. Z Malej Frankovej sa k Chodníku dostanete IBA pešo. Je to stredne náročná cesta do kopca po lúke dlhej 1,1 km.

5. Z Jezerska vedie náučný turistický chodník okolo Jezerského jazera, ktorý Vás dovedie až na hrebeň Spišskej Magury, k panoramatickej reštaurácii PANORAMA a k Chodníku korunami stromov. Je to stredne náročný výstup. Cestu po zjazdovke z Jezerska neodporúčame, pretože je strmá a náročná.

6. Požičovňa. Ak kočiar so sebou nemáte, radi Vám ho za vratnú zálohu zapožičiame pri vstupe na Chodník. V prípade záujmu vieme zapožičať v športovom obchode pri budove Infocentra aj detský turistický nosič. Pre deti do 1 roka zdarma, pre viac informácii kliknite TU

7. Terén turistického chodníka nie je vhodný pre detské kočiare a invalidné vozíky. Pešie výstupy môžu byť pre malé deti a seniorov náročné. Zvážte, či výstup zvládnu, v opačnom prípade odporúčame využiť kabínovú lanovku.

8. Vstupenky sa rezervovať vopred nedajú. Zakúpiť si ich môžete v pokladniach horského strediska Bachledka Ski&Sun v Bachledovej doline alebo priamo pri vstupe na Chodník a dajú sa zaplatiť aj platobnou kartou. Rovnaké podmienky platia ako pre individuálne vstupy, tak aj pre skupinové. Skupiny sú vybavované prednostne v Infocentre horského strediska Bachledka Ski&Sun.

9. Dĺžka výletu. Na pešiu prechádzku na hrebeň s návštevou Chodníka si vyčleňte 3-4 hodiny. Na výlet s lanovkou 1,5 – 2 hodiny.

10. Posledný predaj lístkov na lanovku a na Chodník je vždy 75 minút pred koncom otváracej doby. Posledný vstup na Chodník je stále hodinu pred koncom otváracej doby! Prispôsobte svoj výlet tak, aby ste si boli istí, že sa na Chodník načas dostanete. Pri pešom výstupe je predaj minimálne hodinu pred posledným vstupom na Chodník. Na výstup k Chodníku z Bachledovej doliny potrebujete cca 1 hodinu, plus zaparkovanie, kúpa lístkov atď. Aby ste si boli istí, že sa na Chodník dostanete, príďte radšej skôr. Aktuálne otváracie hodiny strediska a Chodníka, si môžete pozrieť tu.

11. Ak sa na prechádzku na Chodník vyberiete so psíkom, sú pre ne pripravené pekné voliéry pred vstupom na Chodník. Na samotný Chodník psíky ani iné zvieratká ísť nesmú /ani malé psíky, mačky, fretky atď./.

12. Tobogán z vyhliadkovej veže je v prevádzke v závislosti od poveternostných podmienok (aj počas zimnej sezóny) a ponúka zábavnú jazdu pre dospelých i deti od 120 cm. Vstupenky naň sú v predaji priamo pri tobogáne. Cenu jednej jazdy nájdete TU

12. Tí, ktorí využijete u nás v stredisku nabíjaciu stanicu pre elektromobily, máte u nás parkovanie ZADARMO! Stačí sa preukázať a vynulovať si parkovací lístok v infocentre.

PARK SNOW Štrbské

Lyžiarske stredisko

PARK SNOW Štrbské Pleso
Štrbské Pleso je najvyššie položená osada vo Vysokých Tatrách. Na južných svahoch Predného Soliska sa rozprestiera takmer 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Vzdialenosť osady od mesta Poprad je 28 km.

Skiareál
Najvyšším bodom v stredisku je Solisko s nadmorskou výškou 1825 m. Zo Soliska sú unikátne výhľady na Podtatranskú kotlinu, Kriváň a Nízke Tatry, nachádza sa tu tiež bufet a horská chata s teplou stravou.

V posledných rokoch bola na Štrbskom Plese výrazne rozšírená ponuka zjazdových tratí. Novinkou je modrá trať Turistická dlhá 1750 m, postavená v priestore medzi zjazdovkami Interski a Esíčko. Plocha nových zjazdoviek je cca 8 ha. Novinkou je tiež detský park Maxiland na novom mieste v blízkosti parkoviska. K novinkám na sezónu 2014/15 patrí nové zasnežovanie v plnej automatike, prepojovacia zjazdovka Solisko a zjazdovka Furkota v dĺžke 170 m a takisto Juniorská zjazdovka a spodná časť Turistickej v dĺžke 580 metrov.

Všetky upravované terény v stredisku obsluhujú moderné lanovky. Solisko, Esíčko, Turistická a Interski sú dostupné pomocou expresnej 4-sedačky Solisko, ktorá patrí medzi najdlhšie na Slovensku (dĺžka 2070 metrov, prevýšenie 430 m). Furkotka je dostupná z expresnej 6-sedačky Furkota.

Na svahu Interski nájdete snowpark. Požičovňa, servis a lyžiarska škola pôsobí pri parkovisku v dolnej časti strediska.

Tatranská Javorina

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko Ski Taja môžete nájsť v malej obci Tatranská Javorina uprostred Belianskych Tatier v nadmorskej výške 1150 metrov, 3 km od Poľskej republiky. Lyžiarske centrum je vhodné najmä pre začínajúcich a mierne pokročilých lyžiarov, ktorým ponúkame 3 ľahké trate a 1 ťažkú trať. Celková dĺžka zjazdoviek je 1,3 km. Najlepšie snehové podmienky si u nás užijete v decembri až marci, kedy je obdobie ako stvorené pre rodinnú lyžovačku. Pre rodiny s deťmi je k dispozícii detský vlek, ideálny na prvú skúsenosť s lyžami.

Nová Lopušná dolina

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko Nová Lopušná Dolina - SkiTatry sa nachádza v oblasti Vysokých Tatier pri meste Svit od ktorého je vzdialené 3 km a 11 km od okresného mesta Poprad.

Vynikajúce lyžiarske podmienky zabezpečujú 2 vleky s 2 km lyžiarskych tratí s technickým zasnežovaním, pravidelnou úpravou a večerný osvetlením. V stredisku sú k dispozícii služby ako lyžiarska škôlka, požičovňa športových potrieb, občerstvenie s ponukou teplých i studených jedál.

Pri vstupe do strediska sú upravované bežecké lyžiarske stopy. V blízkosti strediska je možnosť navštíviť termálne kúpaliska AquaCity Poprad, Aquapark Tatralandia v Lipovskom Mikuláši ako aj krytú plaváreň vo Svite a Športovo - Relaxačné Centrum Spolcentrum - Svit ktoré Vám ponúka: tenisovú halu, fitnes + welness centrum, bowling a iné.